Opustite se uz lulu!
Piperson Smoking Pipe Lounge

Sterlings 1776 - Sweet Briar

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.432
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
Sterlings 1776 - Sweet Briar
« u: 06. Lipanj 2010, 10:12 »
Službeni opis: Our number one selling aromatic. Mild and sweet flavor with an aroma ladies love. Your pipe stays sweet with this wonderful blend of high grade tobaccos.

Jačina: srednje jak
Room note: srednje ugodan, jako sladak
Preporuka: svakako probati...

Ovu recenziju pišem nakon jedne popušene lule ovog duhana, jednostavno zato jer ovo u nijednu moju lulu više neće ići.

Ajmo redom, uzorak od cca 25g sam dobio poštom. Kad sam preuzeo paketić, sjedio sam s jednim prijateljem na kavi a duhan je u zatvorenoj kuverti stajao na stolu. I prijatelj i ja smo primjetili da čas miriše ugodno a čas odbojno. Kasnije, kad sam otvorio kuvertu i vrečicu u kojoj je stigao, činio mi se kao da je zamirišan nekim voćnim alkoholnim pićem i da je zapravo miris jako ugodan. Jako sladak ali ugodan.

Tek navečer sam ga uspio zapaliti u mojoj DC Vario luli, u kojoj se skoro svi duhani jako dobro ponašaju. Sweet Briar, duhan dosta svijetle boje koji je dosta krupno rezan i koji je stigao taman dovoljno vlažan, tijekom pušenja se stalno gasio. Na momente je razvijao jako visoke temperature te sam ga morao ostaviti da se malo ohladi i smiri.

Miris i aroma koju duhan ima su mi bili strašno poznati, ali nisam sasvim mogao reći o čemu se radi. Jako me podsječao i na Seute Deern duhan, ali je puno lošiji od njega. Na momente mi je aftertaste čak vukao i na mecinski alkohol, tako da sam uvjeren da nekakvog alkohola ima u procesu blendanja ovog duhana. Ima i vanilije, svega slatkog i (meni) nepreugodnog.

Jučer, dok sam bio u radionici opet sam osjetio taj miris kojeg se nisam mogao sjetiti što je. To je miris koji se razvija dok brusim i obrađujem 50-godišnje klocne i lule koje imam, a koje pri kasnijem pušenju zaista daju slatkasti effekt. Miris koji se razvija je zaista slatkast i aromatičan, a kasnije se dio tog mirisa prenese i na duhan koji se puši. Ako pričamo o „slatkom vrijesu“ onda su te lule najslađi vrijes s kojim sam se ja susreo i miris tog vrijesa je skoro identičan mirisu koji ima Sweet Briar duhan. Da li su mu zaista po mirisu vrijesa dali ime ili je to slučajno, da li je meni autosugestija stvorila taj privid da su to isti mirisi – ne znam, ali da su jako slični me nitko ne može razuvjeriti.

Miris koji mi je sjajan kod drveta nije miris koji želim u duhanu kojeg pušim, tako da ova mješavina više neće u moje lule, a strašno me zanima kako će se ostalima svidjeti.

Zbog toga jer mi je presladak, jer se stalno gasio, jer se pretjerano grije i jer mi je u par navrata došlo da ga bacim van iz lule, moja ocjena je
3/10
« Zadnja izmjena: 14. Lipanj 2010, 11:20 od Dotter »
Keep it simple!

McKurilj

• Osijek
    Čuvar državnog pečata
  • 4.247
    • Piperson
Odg: Sterlings 1776 - Sweet Briar
« Odgovori #1 u: 06. Lipanj 2010, 10:23 »
Odlična recenzija!

Hvala!
It took Frog Morton four years to perfect this unique blend which is full and yet mild. It is his proudest achievement.

Kova

• Zagreb
  • *
    Lulaš prve klase
  • 2.903
« Odgovori #2 u: 06. Lipanj 2010, 10:31 »
Super recenzija, svaka čast!  :61:
"When anger rises, think of the consequences."
-Confucius

MOVESHAKER

• Zabreg
    Žuti zubi
  • 674
  • C10H14N2
« Odgovori #3 u: 06. Lipanj 2010, 10:37 »
odlična recenzija - šteta što su te pogodili "krivim" duhanom
ZIG  ZAG

senka

• *
    Oblak dima
  • 1.350
« Odgovori #4 u: 06. Lipanj 2010, 11:26 »
dakle, naziv mu je zapravo tocan. nisam sigurna da bi ga probala nakon tvoje recenzije, jer ionako nisam luda za slatkim (ako nije cokolada)
odlicna recenzija
Beyond Ideas Of Right Doing and Wrong Doing There Is A Field, I'll Meet You There - Rumi

Canaan

Oblak dima
  • 1.164
    • Canaan Pipes
« Odgovori #5 u: 06. Lipanj 2010, 11:46 »
Lepo si to opisao kolega,ostaje mi samo da  narucim od njih neki sample  :61:.
"keep it simple until it gets complicated"

Dinko

• Zagreb
  • *
    Oblak dima
  • 1.108
« Odgovori #6 u: 06. Lipanj 2010, 11:49 »
Super recenzija, mada mi se duhan čini čista kemija. Čudna je to firma. Uglavnom, treba probati...
Polonius:
Though this be madness, yet there is method in it.

SSEKIR75

• Bela Crkva Banat
    Oblak dima
  • 1.643
« Odgovori #7 u: 06. Lipanj 2010, 11:53 »
hm... ako dr dotter kaze da nije za u lulu onda verovatno i nije :36:

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.432
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #8 u: 06. Lipanj 2010, 12:14 »
Nisam preveliki strucnjak, ali meni nije legao. Zato sam i stavio SVAKAKO PROBATI, da svatko sam prosudi.
A nazalost, nisu me oni pogodili tim duhanom, sam sam njega trazio ponesen onime "nas najprodavaniji duhan"... :1:
Keep it simple!

MOVESHAKER

• Zabreg
    Žuti zubi
  • 674
  • C10H14N2
« Odgovori #9 u: 06. Lipanj 2010, 13:22 »
Nisam preveliki strucnjak, ali meni nije legao. Zato sam i stavio SVAKAKO PROBATI, da svatko sam prosudi.
A nazalost, nisu me oni pogodili tim duhanom, sam sam njega trazio ponesen onime "nas najprodavaniji duhan"... :1:

kad smo već kod naprodavanijih duhana, mali upit:
koji je ono kod nas najprodavaniji duhan "Clan" ili "Vanilla Cream" ??
ZIG  ZAG

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.432
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #10 u: 06. Lipanj 2010, 13:28 »
Da, u pravu si... Ne treba se voditi tim tvrdnjama proizvodjaca/prodavaca.
Keep it simple!

MOVESHAKER

• Zabreg
    Žuti zubi
  • 674
  • C10H14N2
« Odgovori #11 u: 06. Lipanj 2010, 13:43 »
... volim te prodavačke priče ....

a i lako je biti general poslije bitke ...

« Zadnja izmjena: 06. Lipanj 2010, 13:50 od MOVESHAKER »
ZIG  ZAG

SSEKIR75

• Bela Crkva Banat
    Oblak dima
  • 1.643
« Odgovori #12 u: 06. Lipanj 2010, 21:42 »

kad smo već kod naprodavanijih duhana, mali upit:
koji je ono kod nas najprodavaniji duhan "Clan" ili "Vanilla Cream" ??

:68: :68: :68:

sesapipes

Lulaš prve klase
  • 2.300
« Odgovori #13 u: 06. Lipanj 2010, 22:18 »
Meni se nesto slicno desilo s jednim Ashton karameliziranim duhanom, i zbilja, to je bilo toliko
slatko da se nije dalo nikako pusiti...ali mozda se nekome svidja... :38: