Opustite se uz lulu!
Piperson Smoking Pipe Lounge

Borkum Riff "Cherry"cavendish

Hell Hack

Borkum Riff "Cherry"cavendish
« u: 20. Siječanj 2009, 09:15 »

By slovenac at 2009-01-18

Ovo je još jedan od lepih aromatika koji je proizveden u Danskoj ali po Švedskoj recepturi,sam duvan je mix dvaju duvana:Tamnog Kentucky-a i Burley-a Duvana.
Pošto sam i ovaj duvan kupio u Mariboru,mogu vam reći da prilikom otvaranja kesice istoga duvana  nisam  baš bio u nekom jakom ubedjenju da će me duvan nešto posebno privući ali sam se prevario.
Pošto sam napunijo lulu i zakurijo ju je ,stadoh pogledavati lulu i pitati sebe šta ja to uopšte pušim,elem moj utisak je izgleda ovako:Duvan je veoma blag i nema oštrinu u ustima,ukus mu je intenzivan sladkast ne sladak, dim mu je hladan i pun,ali room aroma je ono što ga svrstava u moje exelent favorite pun mirisna nota Trešnje koja je toliko nežna za okolinu i širi Fresh atmosferu u samoj prostoriji.Opšti utisak je da je duvan za svaki dan toplo ga preporučujem Početnicima i pasivnim pušačima lule nemaju bojazni da će ih ikada ovaj duvan opeći po jeziku, a da će uz njega uz topao zeleni čaj naptraviti dojam da su već u proleću e to već prepuštam vama u ovoj zimskoj idili.
Vaš Hell Hack :1:

pipeclubsi

• Slovenija
    Opečen mi jezik
  • 352
Odg: Borkum Riff "Cherry"cavendish
« Odgovori #1 u: 21. Siječanj 2009, 00:21 »
Moj prvi duhan i razlog zbog čega sam počeo pušiti lulu. Kad ovo pušiš ne treba ti 'Glade' mirisi, da bi ti soba mirisala lepo. Ipak mnogi ga kritikuju jer je jako parfumiran i ne iskazuje kvalitet prirodnog duhana. Ali negde sam morao početi, i još imam lepe uspomene svojih početaka, kad mi je miris trešnje značio vrhunac doživljaja.
~~~ Aleš iz Maribora ~~~

Hell Hack

« Odgovori #2 u: 22. Siječanj 2009, 18:54 »
Tih duvana se i ne sećam da su postojali ali  nije mi ni žao :1:

pipeclubsi

• Slovenija
    Opečen mi jezik
  • 352
« Odgovori #3 u: 26. Travanj 2009, 21:41 »
Danas sam našao limenku Borkum Riff GOLD Cherry & Vanilla na dnu moje kartonske pušačke kutije i povratio je iz zaborava. Dobro mi je sjela posle ručka uz sok i čitanje. Pogledao sam na youtube i isječke iz intervjua sa Davorom Pavuna iz Nedjeljom u dva. Interesantna osoba, genijalac.
~~~ Aleš iz Maribora ~~~

Mateas78

• Beograd
    Opečen mi jezik
  • 363
    • Tobacco  Taste - forum ljubitelja lula i duvana
« Odgovori #4 u: 19. Veljača 2010, 17:31 »
Ovaj duvan ima jaku voćnu aromu, vidi se da je veštačka, ali nema neki poseban ukus...
Historia Magistra Vitae Est!

Hell Hack

• Srbija
  • *
    Bijeli zubi
  • 13
« Odgovori #5 u: 25. Veljača 2010, 08:10 »
Autor teksta pono na forumu :1:
Ima dima ima i vatre :)))

pipeclubsi

• Slovenija
    Opečen mi jezik
  • 352
« Odgovori #6 u: 07. Rujan 2014, 14:49 »
Prilikom shoppinga u austrijskom Seiersbergu, Graz, onako usput pogledao sam što nudi njihov Tabak kiosk. Imaju lijepu malu komoru od stakla sa cigarama, a za lule nešto malo ponude. Zbog pušenja u društvu susjeda uzeo sam Meine Mischung - Sweet Cheery, jer ih to oduševljava. Prilaze, pomirišu, hvale... No, taj duhan nije ništa posebno, umjetna trešnja, malo čudan ukus na kraju ali inače dobro se puši, ne peče jezik i osječa se subtilan duh trešnje koji zaokružuje taj burley-golden virginia mišung. 
~~~ Aleš iz Maribora ~~~

pipeclubsi

• Slovenija
    Opečen mi jezik
  • 352
« Odgovori #7 u: 08. Travanj 2018, 11:48 »
Za stara vremena opet sam uzeo Cherry Cavendish koji se sada zbog poznatog proganjanja zove RUBY. Iznenađenje totalno, odličan hladan aromatičan dim nasuprot prvim iskustvima od prije 20 godina. Izgleda, da smo kao početnici ipak slabije primenjivali tehnike pušenja, pa se nekada pečenje jezika i gurglanje kondenzata sada pretvorilo u sasvim fino pušenje. Dali je i duhan doživeo promjene teško bih rekao ali je i to moguće.
~~~ Aleš iz Maribora ~~~