Opustite se uz lulu!
Piperson Smoking Pipe Lounge

HU tobacco - Sunset

Cigara

• Slovenija
  • *
    Odlikaš
  • 3.060
HU tobacco - Sunset
« u: 11. Kolovoz 2013, 11:04 »
Rich and sweet Virginia grades from India are joined by a tangy and tartly-sweet Virginia leaf from the Philippines, cold-pressed for 3 days and followed by 30 days of subsequent curing in a friction press, which provides the finishing touch to this wonderful Virginia Flake. This makes Sunset a beautifully balanced and particularly full and creamy smoking treat. You will love it

Kao kod svih duhana koje je napravio za mene genijalni Hans, je već po opisu jasno, da će bit to nešto sasvim drugačije nego kod drugih 'sličnih' mješavina. Kad sam prvi put čitao sastojke njegovih mješavina, sam si mislio, da koristi duhane sa egzotičnih zemalja samo zbog prepoznatljivosti ali gospodin stvarno zna, kaj radi.

Sunset dolazi u 50g limenki kao flake. Sastoji od 90% tamnih i 10% vrlo svetih virginija. Duhan se čini spreman za dimiti ali sam poslije eksperimentiranja vidio, da je daleko najbolji kad je vrlo suh.

Ovo se moze napisati za sve HU duhane koje sam dimio: Gori odlično, nikako da ugrize i ako se ga siluje, ali najbolji je kad se ga potpuno smiri i poooolako dimi. Od pocetka je vrlo dobra virginija ali poslije nekoliko minuta aroma potpuno napuni usta i tako sve do kraja. Teško je naći usporedbu, duhan je drugačiji nego sve druge virginije ali radi se o tamnom ukusu karamele, možda čokolade ali svakako prefini i puni ukus. Nema nikakve oštrine, pravi je balzam za usta.

10/10
Što se mene tiče, virginija at its best!!
« Zadnja izmjena: 11. Kolovoz 2013, 11:06 od Cigara »
It's good sportsmanship to not pick up lost golf balls while they are still rolling.--Mark Twain

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.420
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
Odg: HU tobacco - Sunset
« Odgovori #1 u: 11. Kolovoz 2013, 23:53 »
Zvuci stvarno predobro, jedva cekam da se vidimo :1:
Keep it simple!

Dinko

• Zagreb
  • *
    Oblak dima
  • 1.108
« Odgovori #2 u: 14. Kolovoz 2013, 16:41 »
Svakako ću ga naručiti,ovo stvarno zvuči predobro! Thx!
Polonius:
Though this be madness, yet there is method in it.

Cigara

• Slovenija
  • *
    Odlikaš
  • 3.060
« Odgovori #3 u: 14. Kolovoz 2013, 16:58 »
Upravo dimim poslednje mrvice druge limenke ali ću opet jednu otvorit. Uz ovu sam dimio Sillems mayor flake kojeg sam si od prije zapamtio ko jednog najboljih virginija ali mi je sunset puno bolji. Nema ništa onog cigaretnog štiha i grubosti koje virginije ponekad imaju a kad proradi je tako pun i dobar, da mi je sad to najbolji duhan. U jesen ću opet poručiti paket od Hansa pa mogu uzet i za tebe, jer imam 20% popusta. :) ako se vidimo prije, ti dofuram koju iz podruma.
It's good sportsmanship to not pick up lost golf balls while they are still rolling.--Mark Twain

McKurilj

• Osijek
    Čuvar državnog pečata
  • 4.247
    • Piperson
« Odgovori #4 u: 04. Siječanj 2014, 13:12 »
Sinoć sam treći put dimio ovaj duhan otkako sam ga nabavio. Inače nisam neki veliki ljubitelj čistih virginija, u pravilu, tj. u nekih 85% -90% slučajeva dimim latakije. Prva dva puta mi je Sunset bio vrlo dobar (rekao bih ocjena 3,5/5), no onda sam sinoć pročitao Greginu recenziju i pošteno osušio duhan. Izmrvljenog sam ga stavio jedno 30-tak minuta iznad radijatora. Bio je doslovno kao suha slama. Nakon toga sam napunio lulu i zapalio....woooow! Sasvim druga priča nego kad je "vlažan" iz limenke. Definitivno jedna od naboljih virginija koju sam ikada dimio. Ocjena 5/5!
It took Frog Morton four years to perfect this unique blend which is full and yet mild. It is his proudest achievement.

Cigara

• Slovenija
  • *
    Odlikaš
  • 3.060
« Odgovori #5 u: 04. Siječanj 2014, 13:15 »
Drago mi je, da ti se sviđa, meni je odličan.

Od Hansa sam prije par mjeseci dobio prototip Haymaker-a, isto čista virginija. Podimio sam dvije lule i bila mi je ok ali niš posebno. Prije dva dana sam opet podimio dvije lule i WOW, jedna najboljih virginija ikad, nije vočna ko Sunset nego "slama i slatkoča".

rodjo

• Zagreb
  • *
    Lulaš prve klase
  • 2.406
  • Briar block maker
« Odgovori #6 u: 05. Siječanj 2014, 11:23 »
Očigledno čovjek zna poso :167:

picipl

• Zagreb
  • *
    Bijeli zubi
  • 74
« Odgovori #7 u: 25. Travanj 2016, 23:20 »
Popušio sam piksu, slažem se s napisanim, iako bih mu dao 9/10 a toliko bih dao i HU Dockworkeru,
10/10 dajem HU Flanaganu, koji mi je uz English breakfast vrh HU-a.
gušti su gušti

mariv.photo

• Matulji
    Opečen mi jezik
  • 389
« Odgovori #8 u: 26. Travanj 2016, 00:46 »
Ovo mi je jedna od najboljih virginija.
Sve napisano +1

Boka

• DE
    Žuti zubi
  • 703
  • Tko puši, dobar je u duši.
« Odgovori #9 u: 01. Svibanj 2016, 15:59 »
Jest, od svih virginija što sam pušio, to je najbolja.