Opustite se uz lulu!
Piperson Smoking Pipe Lounge

London Blend: 1000

McKurilj

• Osijek
    Čuvar državnog pečata
  • 4.247
    • Piperson
London Blend: 1000
« u: 13. Siječanj 2012, 13:15 »
Evo sam uspio iz jednog backupa izvuči ovu odličnu recenziju koja je nažalost netragom nestala kod zadnje havarije servera, a koju je napisao Majstor Sesa!

Na ljetovanje sam ponio dva duhana: Butz-Choquinov “Semois” i Timmov “London Blend 1000″. Iskreno, prvi nisam ni jednom zapalio. “London Blend 1000″ me je osvojio te sam ga rado pusio i po vrucinama kada engleske mjesavine nisu preporucljive. Za ovdasnje ljubitelje BS-a vise nema dvojbe koji ga je duhan zamijenio. Pretpostavljam da blender nije ciljao na to da se sjedne na upraznjeno mjesto, koliko da stvori vrhunski duhan. Za to je koristio sirijsku latakiju (tko zna koliko ce kostati nakon ovog sto se desava upravo tamo) u izobilju, listove africke virginije i orijentalce. Ono sto je donekle razlikuje od tipicnih engleskih mjesavina je nedostatak cavendisha, sto po meni i nije neki promasaj. Po otvaranju okrugle limenke od 100 gr prvo se osjeti raskosna latakija, da bi ju ubrzo sustigli orijentalci (cini mi se da ima i yenidjea, po tek zamjetnom mirisu susenih rajcica).Aroma je puna i obecaje potpuno zadovoljstvo. Boja ribbon rezanog duhana nije tipicna crna, tamno smedja i zuta, vec su prisutne i druge nijanse koje daju orijentalni duhani. Pusi se fantasticno ili kako je to netko spomenuo pusenje ovog duhana je “trouble-free”. Od pocetka do kraja. Okus je osvjezavajuci, nije toliko zahtijevan kao u slucaju tezih latakijskih mjesavina. Osvaja s lakocom ne mijenjajuci pri tome karakteristike za vrijeme pusenja. Njegova moc je upravo u savrsenom balansu svih elemenata. Latakija, iako dominantna postotkom, ostavlja mjesta ostalim duhanima da se pokazu. Mekan je, na granici laganog i srednje jakog, pa moze posluziti kao cijelodnevni duhan. Mozda pretjerujem, jer dajem prednost “latakijcima” pred ostalim duhanima, ali meni osobno duhan je za cistu desetku. Ono sto mi je vazno, je cinjenica da se ovdje lako nabavlja i da je po cijeni pristupacan (24€ za limenku od 100 gr.). Pusio sam ga i u razlicitim lulama, odnosno od razlicitih materijala i u svima se pokazao odlican, nesto malo meksi u maslini, najbolji u morti. Zahtijeva nesto vece lula iz jednostavnog razloga sto se u njemu uziva, pa ga staviti u neku malu “pipicu” i povuci dva puta…nes ti uzitka.

Recenzija by Branko Sesa
It took Frog Morton four years to perfect this unique blend which is full and yet mild. It is his proudest achievement.

rodjo

• Zagreb
  • *
    Lulaš prve klase
  • 2.406
  • Briar block maker
Odg: London Blend: 1000
« Odgovori #1 u: 13. Siječanj 2012, 14:10 »
Šta reć nego još jednom hvala Branko, fata je fata ali dva put je dva put :1: Odlična recenzija, kad sam prvi puta pročitao nisam je stavio u plan nabave ali sad def. ide radi probe :61:

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.425
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #2 u: 13. Siječanj 2012, 14:39 »
Mislim da si ga dimio, nosio sam par puta te Brankove sampleove na druzenja.
Na jednom od tih "isprobavanja" se i Grega zaljubio u taj duhan.

Jos jednom, odlicna recenzija za odlican duhan!!  :61:
Keep it simple!

sesapipes

Lulaš prve klase
  • 2.294
« Odgovori #3 u: 13. Siječanj 2012, 16:29 »
Hvala Kruno, vec sam se bio pomirio s cinjenicom da je bespovratno izgubljena...

rodjo

• Zagreb
  • *
    Lulaš prve klase
  • 2.406
  • Briar block maker
« Odgovori #4 u: 13. Siječanj 2012, 20:12 »
E Sesa, moraš čuvat recenzije i kod sebe, vidiš šta se sve može dogodit, ja svoje čuvam pa ako se server sruši eto njih sačuvane :61:

McKurilj

• Osijek
    Čuvar državnog pečata
  • 4.247
    • Piperson
« Odgovori #5 u: 18. Siječanj 2012, 11:55 »
Alo ekipa,

pruža mi se šansa da nabavim 15 limenki ovog duhana po cijeni od 24,70€ za komad.
Problem je što je minimum koji se može naručiti baš tih 15 komada ili ništa.
E sad da li ima zainteresiranih za skupnu narudžbu?

Ja bih recimo uzeo dvije, znači još 13 je na raspolaganju.

Ako ima zainteresranih molim da što prije napišu jer imam jako kratak rok za potvrditi narudžbu.
It took Frog Morton four years to perfect this unique blend which is full and yet mild. It is his proudest achievement.

rodjo

• Zagreb
  • *
    Lulaš prve klase
  • 2.406
  • Briar block maker
« Odgovori #6 u: 18. Siječanj 2012, 12:22 »
ja sam za jednu, ali budu te klepipli sa carinom i pdvom!!!!

sesapipes

Lulaš prve klase
  • 2.294
« Odgovori #7 u: 18. Siječanj 2012, 12:36 »
Pa , ne znam, cini mi se da to i nije bas neka prilika. Ovdje je ista cijena u ducanu, na malo, ipak na
"veliko" bi trebalo biti nesto popusta. Mozda bi se eventualno moglo naruciti u Spanjolskoj, ako ga se da naci.

fubar

• I tu i tam
    Opečen mi jezik
  • 458
« Odgovori #8 u: 19. Siječanj 2012, 17:15 »
I meni se cini da je to ducanska cijena. Kruno, kako mislis proci bez carine?
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi.
--Riturnof Dže-Daj--

fotoroberto

• Zagreb
  • *
    Bijeli zubi
  • 49
  • žuti zubi, crna duša
    • www.fotoroberto.com
« Odgovori #9 u: 28. Srpanj 2014, 02:12 »
Baš si ga nešto gledam u Dan pipe shopu. Uzeo bi onaj veci pack, no poštarina bi mi bila malo previše. Ima li kakvih jeftinijih solucija za EU?
Robert M

Cigara

• Slovenija
  • *
    Odlikaš
  • 3.060
« Odgovori #10 u: 28. Srpanj 2014, 07:28 »
Iz Eu je poštarina najčešće oko 8eur. Tako da ti se isplati uzet samo veću količinu ili u grupnoj nabavi. Ja imam u planu uzet si veći paket od danpipea tako da ti mogu javit.
It's good sportsmanship to not pick up lost golf balls while they are still rolling.--Mark Twain

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.425
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #11 u: 28. Srpanj 2014, 08:32 »
Ja imam u planu uzet si veći paket od danpipea tako da ti mogu javit.

ja ću se upucat, majkemi!!!  :68:

veći? VEĆI?? za razliku od ovih "malih" koje si dosad potrpao doma :68:
Keep it simple!

Cigara

• Slovenija
  • *
    Odlikaš
  • 3.060
« Odgovori #12 u: 28. Srpanj 2014, 08:40 »
To sam napisao zbog Roberta, da zna, da mu je poštarina besplatna ako ja poručim inače neće bit paket neobično velik :)

upravo sam malo gledao, ja bih rađe poručio sa cigarworlda jer imaju SG four season flakove. Dal imaju i 1000?
It's good sportsmanship to not pick up lost golf balls while they are still rolling.--Mark Twain

Rip Kirby

• Opatija
    Žuti zubi
  • 676
  • alijas "El Grinta"
« Odgovori #13 u: 28. Srpanj 2014, 09:25 »
To sam napisao zbog Roberta, da zna, da mu je poštarina besplatna ako ja poručim inače neće bit paket neobično velik :)

upravo sam malo gledao, ja bih rađe poručio sa cigarworlda jer imaju SG four season flakove. Dal imaju i 1000?

Nemaju to ima samo Dan Pipe, mislim da je taj Tim koji to miješa njihov...

Ja 1000 vec dugo gledam i čekam da smanje postarinu na 8€ kao za Sloveniju ali ništa... morat cu potegnut svoju vezu iz Ljubljane! :61:

Inače, to je bila prvaLatakija koju sam omirisao, popušio i zaljubio se na prvi dim! :134:
« Zadnja izmjena: 28. Srpanj 2014, 09:27 od Rip Kirby »

fotoroberto

• Zagreb
  • *
    Bijeli zubi
  • 49
  • žuti zubi, crna duša
    • www.fotoroberto.com
« Odgovori #14 u: 28. Srpanj 2014, 12:08 »
@Rip A jel, znači pouzdano dobra... ;)

@Cigara Inaće, od kud god da naručuješ "count me in" pa bumo našli nekaj drugog...

:160:
Robert M