Opustite se uz lulu!
Piperson Smoking Pipe Lounge

Mc Clelland Aniverssary 1997-2005

rodjo

• Zagreb
  • *
    Lulaš prve klase
  • 2.406
  • Briar block maker
Mc Clelland Aniverssary 1997-2005
« u: 25. Prosinac 2011, 21:28 »

Ekipa u McClelland-u se stvarno potrudila da ova delicija ne samo što je vrhunska mješavina nego je upakirana u malo drugačiji outfit. Zapravo kutija je ista kao i drugih edicija samo što je naknadno zapakirana u debeli kvalitetan papir i zapečačena sa debelim zelenim žigom (2005), dok se treća serija pečatila sa smeđim voskom (2010), a ona prva (2002) sa crvrnim pečatom. No dosta sa pakiranjem nego da vidimo kakv je duhan zaista.
E pa obzirom na pakiranje očekujete i takav sadržaj, krenimo redom, proizvođač kaže ovako: An elegant matured Virginia ribbon-cut blend, naturally sweet with that clarity of flavor possessed by only the best Virginias. Seasoned lightly with fine, cool-smoking Cyprian Latakia. Aged for months to mellow.
Duhan je prilično vlažan i nebi vjerovali nakon nekoliko mjeseci otvorene kutije bez dodatnih akcija ovlaživanja on je i dalje jednako vlažan kakav je bio nakon otvaranja limenke.
Ko i svaka latakia lijepo gori razvija stvarno jedinstvene arome, virginia je stvarno idealno izmješana i baš u tolikoj mjeri kako bi trebalo biti, i zapravo cijelo vrijeme čekam da se nešto specijalno dogodi sa ovim duhanom kad ono ništa , i dalje samo vrhunskla mješavina latakie.
Zašto ovo govorim, upravo zato jer se ove limenke teško nabavljaju, proizvedene su u limitiranim serijama od 3000komada i čovjek očekuje čudo od duhana.
Čuda nemo ali duhan je odličan, lagan, lijepo se ispuhuje kroz nos i za ove zimske dane stvarno preporuka, malo se teže potiskiva sa tamperom ali puši se odlično do samog kraja.
Arome su identične od početka do kraja, nema nervoznih odstupanja, stvarno preporuka i tko si može nabaviti tj, tko može doći do ovog duhana neka ga slobodno nabavi.
Ovo je mješavina koja bi trebala biti na listi ljubitelja aromatica, latakia i vrirginia, ništa spektakularno ali obavezno probati.

Moja ocjena: 4

Cigara

• Slovenija
  • *
    Odlikaš
  • 3.060
Odg: Mc Clelland Aniverssary 1997-2005
« Odgovori #1 u: 25. Prosinac 2011, 23:33 »
Odličan opis, hvala na recenziji!
It's good sportsmanship to not pick up lost golf balls while they are still rolling.--Mark Twain

McKurilj

• Osijek
    Čuvar državnog pečata
  • 4.247
    • Piperson
« Odgovori #2 u: 26. Prosinac 2011, 01:36 »
Super recenzija!
It took Frog Morton four years to perfect this unique blend which is full and yet mild. It is his proudest achievement.

Canaan

Oblak dima
  • 1.164
    • Canaan Pipes
« Odgovori #3 u: 26. Prosinac 2011, 09:20 »
Opis svaka cast ! :165:
"keep it simple until it gets complicated"

senka

• *
    Oblak dima
  • 1.350
« Odgovori #4 u: 26. Prosinac 2011, 21:32 »
odlican duhan, slazem se s rodjom. pusis latakiju a virginija ju fino uravnotezuje. super  :61:
Beyond Ideas Of Right Doing and Wrong Doing There Is A Field, I'll Meet You There - Rumi

imnik

Oblak dima
  • 1.586
« Odgovori #5 u: 26. Prosinac 2011, 22:41 »
Zvuci interesnatno. Vredi nabaviti.

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.429
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #6 u: 27. Prosinac 2011, 10:39 »
Odlično napisano Romane, i složio bih se s tvojom ocjenom (koja bi po svemu MORALA biti petica, ali ostaje čvrsta četvorka).
Nakon ovakve ekskluzivnosti u pakiranju, nakon imena Anniversary gdje čovjek očekuje sam vrh kvalitete (ipak se ne naziva sve i svašta imenom neke obljetnice), zapravo dobiješ blago nadprosječan duhan. Nema u njemu ničega lošega, da me netko krivo ne shvati, ali nekako sam cijelo vrijeme dok sam ga dimio očekivao nešto... neki novi moment, neki novi okus, nešto.. a duhan konstanta od početka do kraja.
Možda su u McClellandu to upravo i htjeli dobiti i dočarati, taj "naši su duhani konstanta kvalitete" efekt. Ako jesu -u tome su zaista i uspjeli.
Ali ostaje dojam da u svojoj ponudi imaju daaaaleko boljih duhana koji bi mogli i trebali biti upakirani fancy kao Anniversary.

Možda sam malo oštriji prema Anniversaryiju jer i sam u podrumu čuvam limenku ovog duhana već nekoliko godina, i čekam neku zaista posebnu prigodu da ga otvorim. Pomalo razočaran sad čekam malo manje posebnu prigodu :1:
Keep it simple!

rodjo

• Zagreb
  • *
    Lulaš prve klase
  • 2.406
  • Briar block maker
« Odgovori #7 u: 27. Prosinac 2011, 13:50 »
Hvala svima na lijepim komentarima, evo baš sam ga i jučer na večer pušio i moram priznat da je stvarno odličan duhan, da ne ispadne da ne valja ili nešto drugo, imam još jednu limenku u podrumu pa će jednog dana i ta limenka na vidjelo, možda popravi dojam, tj možda opravda svoje pakiranje :1:

Kova

• Zagreb
  • *
    Lulaš prve klase
  • 2.903
« Odgovori #8 u: 09. Siječanj 2012, 13:31 »
Kao prvo-Rodjo, svaka čast na recenziji-odlična je! E sad, pošto sam imao priliku probati ovaj duhan, moram se složiti sa Romanovom ocjenom, ali se definitivno ne slažem sa tvrdnjom da je duhan konstantan, jer po mojem mišljenju to nije. Ja sam ga doživio na jedan sasvim drugačiji način. Naime, prva trećina lule je bezveze-latakijski duhan kao svi drugi, no nakon popušene trećine lule se počnu prožimati razni okusi, zakulisne igre. Tako da bi se trebalo istinski posvetiti pušenju ovog duhana, kojem bi ja osobno dao čistu peticu, barem što se okusa tiče. Jedna nadprosječna latakijska bomba! No ono, zbog čega se slažem sa datom ocjenom je činjenica da je duhan strašno vlažan i teško gori (kao da ima glicerina u mješavini)! Ako se ne varam-nekih 20-ak puta sam morao pripaljivati da bi normalno gorio! Možda da sam neko vrijeme ostavio duhan da se prosuši bih imao drugačije mišljenje, no zbog te činjenice čvrsta četvorka!!!  :61:
"When anger rises, think of the consequences."
-Confucius

rodjo

• Zagreb
  • *
    Lulaš prve klase
  • 2.406
  • Briar block maker
« Odgovori #9 u: 09. Siječanj 2012, 13:38 »
Hvala Kova, viš kak duhan daje svakom pušaču individualnu notu, baš mi je drago kaj si napisao šta misliš, jer svako na neki svoj način osjeti mješavinu koju puši. Trebali bi češće pisat mišljenja na recenzije jer bi u svakom slučaju drugima bilo lakše za odabrat. Ovaj duhan je otvoren negdje u 7. mjesecu i još uvijek drži vlažnost, ti si ga pušio onaj tjedan prije Nove Godine.