Opustite se uz lulu!
Piperson Smoking Pipe Lounge

Lule lulice

Karlo

• Zadar
    Opečen mi jezik
  • 462
Odg: Lule lulice
« Odgovori #15 u: 09. Veljača 2015, 18:22 »
Moguće je da to nisu svi odmah primijetili, ali na prvi pogled se vidi da su ove lule namijenjene pušenju marihuane.
Ne za duhan, hašiš, opijum ili kojekakve kemikalije, nego baš samo za marihuanu.

E sad... ne znam kakva je forumska politika, ali o izradi lula se može raspravljati i bez da se propagiraju ilegalne aktivnosti.
I ove lule su zanimljive bez obzira što nisu meni namijenjene. Ja do sada nisam imao pojma da lule bez usnika služe za grupno pušenje, da se ne stavljaju u usta. Eto, opet sam naučio nešto novo.  :1:

graf

• *
    Bijeli zubi
  • 11
« Odgovori #16 u: 09. Veljača 2015, 20:19 »
U potpunosti se slažem da sve te produkte nije ni nužno spominjati tu na forumu ali svatko može imati svoje mišljenje o svemu i da bude dobar sam sa sobom i tim mišljenjem.
Ovo u vezi usnika nije nešto uobičajeno i nisam nigdje vidio nešto slično nego je to moja ideja kako doskočiti problemu. Nekome to upće nebi bilo važno ali eto ideja je ostvarena, možda se nekom učini i dobrom, ali pak, možda i ne

picipl

• Zagreb
  • *
    Bijeli zubi
  • 74
« Odgovori #17 u: 27. Veljača 2015, 14:33 »
Mislim da je lulaštvo umjetnost pušenja tobacco-a, traženje osobnog Svetog Grala.
Iskreno Ja sam za lulašku klasiku uz dodani meštarski stil/osobnost, jer to promiče energiju i mir koji fale današnjem čovjeku.
gušti su gušti

gstaraz

• Rijeka
  • **
    Peče me jezik
  • 111
« Odgovori #18 u: 04. Rujan 2015, 18:50 »
zanimljiv dizajn... no, neznam koliko ova varijanta riješava problem vručeg dima ?

...inače picipl, ima stvari koje puno intenzivnije promiču energiju i mir od duhana (u ovom kontekstu naravno)  :68:

Karlo

• Zadar
    Opečen mi jezik
  • 462
« Odgovori #19 u: 07. Rujan 2015, 10:43 »
no, neznam koliko ova varijanta riješava problem vručeg dima ?

Pušenje drugog bilja se razlikuje od pušenja duhana.
Kod pušenja duhana iz lule, bitno je da se puši što sporije i dulje i da dim bude hladan.
Kod trave i sličnog, važno je da se konzumira što brže, kako bi što više psihoaktivnih tvari završilo u plućima (i krvotoku), a da što manje ode u zrak. Zato su i lule dizajnirane za brzo (i vruće) pušenje.
Vruće pušenje jako isušuje usta, a jezik se (valjda) ne sprži jer se konzumiraju male količine bilja.

Tako barem ja to shvaćam.

gstaraz

• Rijeka
  • **
    Peče me jezik
  • 111
« Odgovori #20 u: 07. Rujan 2015, 11:03 »
da, ali postoji granica koliko vruč dim možeš povuč u pluča... zato postoje bongovi, nargile, vodene lule, itd...

ovo, koliko vidim je eventualno prikladno za zapalit kockicu hašiša na mrežici, povuč, and be done with it...
za travu mi izgleda nekako pre kratko na toliki promjer žarnice ???

nek autor malo prokomentira, i podjeli svoje mišljenje i eventualno iskustva.

graf

• *
    Bijeli zubi
  • 11
« Odgovori #21 u: 11. Rujan 2015, 12:17 »
Malo kasnim s odgovorom ali vele da je bolje ikad nego nikad.

Lulica je malih dimenzija 11x3 cm, a rupa je 16mm i mrežica je od inoxa. Dok sam ju vizualizirao i razmišljao o dizajnu svidio mi se minimalizam i jednostavnost forme, a o funkcionalnosti za sad ne mogu iz poznatih razloga.

Istina je da se kod pušenja trave traži dublje uvlačenje dima u pluća radi maksimalne iskoristivosti thc-a i ostalih kanabinoida te da je poželjno da dim bude hladniji jer u suprotnom izaziva nelagodu u obliku kašlja no, dim se može udisati i u manjim količinama te hladiti i u ustima prije uvlačenja u pluća i isto tako, puno toga ovisi i o kvaliteti (sorti) i osušenosti same biljke na sveukupni dojam prilikom konzumacije.

« Zadnja izmjena: 11. Rujan 2015, 12:48 od graf »