Opustite se uz lulu!
Piperson Smoking Pipe Lounge

pitanje - žig

Ivan Drago

• Karlovac
  • *
    Bijeli zubi
  • 42
pitanje - žig
« u: 29. Studeni 2015, 12:30 »
Znam da sam napravio samo dvije lule, ali čisto me zanima gdje nabavljate žig za utiskivanje znaka/potpisa i koliko do otprilike košta? Da li se to da u Hrvatskoj naručit ili?

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.423
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
Odg: pitanje - žig
« Odgovori #1 u: 29. Studeni 2015, 15:11 »
Kosta cca 500kn, a najbolje je pitati na mjestima koja rade pecate i stambilje, sve ovisi sto zelis.
Ja na tvom mjestu ne bih razmisljao o stambilju prije 30-40 napravljenih lula, bit ce ti jasno na toj 30.-oj ili 40.-oj luli o cemu pricam.
Keep it simple!

Ivan Drago

• Karlovac
  • *
    Bijeli zubi
  • 42
« Odgovori #2 u: 29. Studeni 2015, 16:27 »
nisam još mislio stavljati štambilj samo me zanimalo.. Misliš da će mi kasnije biti žao što sam na takav "šrot" stavljao svoj znak ili  :1:

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.423
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #3 u: 30. Studeni 2015, 00:33 »
Ja gledam po sebi. Prvih trideset-cetrdeset lula sam sve poklonio frendovima, da mi kazu svoje misljenje. Sad kad pogledam neke od tih lula bude mi neugodno kako sam ih radio a tad sam mislio da se savrsene. 99% majstora ce ti reci isto ovo.
Sad 500kn mozes daleko bolje uloziti u neki dobar komad alata, osim ako bas zaista jako ne zelis nekako oznaciti svoje lule.

Druga stvar je sto sam se dosad nagledao ne znam koliko ljudi koji su nakon par lula kupovali pecate jer ce lule raditi cijeli zivot. Sad imaju par lula koje su napravili i zig koji ih je kostao 500kn. Lule ne rade odavno...

Ima vremena za to, kupuj birani alat, kupi duplo skuplju klocnu, turpiju za 70€...

Ovo sto sam tebi natipkao je ono sto sam ja cuo od iskusnog majstora u svojim pocecima.
Keep it simple!

Ivan Drago

• Karlovac
  • *
    Bijeli zubi
  • 42
« Odgovori #4 u: 30. Studeni 2015, 09:11 »
hvala na savjetu. Slažem se skroz. Rađe ću tih 500 upucat u neki alat s kojim sam dosta kratak..

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.423
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #5 u: 30. Studeni 2015, 11:19 »
Nema na cemu  :lula14:
Keep it simple!