Opustite se uz lulu!
Piperson Smoking Pipe Lounge

POMOĆ oko prodaje lula - ANTIKVITETI

Kolekcionar

• *
    Bijeli zubi
  • 3
POMOĆ oko prodaje lula - ANTIKVITETI
« u: 15. Lipanj 2018, 16:03 »
Dobar dan svima i veliki pozdrav svim ljubiteljima lula.

Registrovao sam se ovde sa ciljem da zamolim za pomoć oko prodaje jako starih lula.

Reč je o tome da u vlasništvu posedujem više primeraka starih i vrednih lula za hašiš koje datiraju iz 18 veka, rađene su po narudžbini, neke od morske pene, neke od gline, slonovaca i srebro itd... Pre više godina čuveni kustos jednog muzeja u Beogradu ih je gledao i rekao da su jako vredne i retke, za jednu sumnja da je u pitanju lula iz porodice Obrenović zbog žigova i inicijala, ali da muzej nema novca i da je najbolje prodati privatnim kolekcionarima.

Tokom vremena konktaktirali su nas mnogi vlasnici starinarnica kao i Madl Art kuca i nudili razne cene... Uspeo sam da stupim u konktat i sa jednom finom damom autorkom kataloga Ars Fumandi za lule... ali sam zbog gubitka email adrese izgubio kontakt....

Voleo bih da me neko uputi gde dalje da tragam i kome bih to mogao da ponudim a da ne budem izigran.

Svako dobro i hvala u napred

Karlo

• Zadar
    Opečen mi jezik
  • 417
Odg: POMOĆ oko prodaje lula - ANTIKVITETI
« Odgovori #1 u: 17. Lipanj 2018, 07:50 »
Nažalost, ja tu ne mogu pomoći.
Ja si takvu zbirku ne mogu priuštiti, a ne poznajem ni nekog bogatog kolekcionara, niti imam kakve veze s nekim muzejom :nezna:

Kolekcionar

• *
    Bijeli zubi
  • 3
« Odgovori #2 u: 18. Lipanj 2018, 13:42 »
Hvala na brzom odgovoru :) Da li možda znate gde bih dalje mogao da se raspitam ili da tragam...? Čisto da me uputite na nekoga ili neku instituciju, aukcionu kucu isl....

Boka

• DE
    Žuti zubi
  • 694
  • Tko puši, dobar je u duši.
« Odgovori #3 u: 21. Lipanj 2018, 20:36 »
Mozete pokusati s nesto modernijom aukcijskom kucom Catawiki. Imaju strucnjake za sva podrucja... mozda bi mogli pomoci oko procjene, a moguce i oko prodaje ukoliko je u doista ovako kako ste napisali.

Kolekcionar

• *
    Bijeli zubi
  • 3
« Odgovori #4 u: 23. Lipanj 2018, 17:57 »
Hvala puno na savetu, kontaktiracu ih pa cu pokušati tako. Gledao sam i na nekim austrijskim sajtovima i našao dve lule identične onima iz kolekcije - rađene od te crne gline sa srebrom.... u fazi sam slanja mejlova pa valjda cu doci do cilja. Postavio bih radio slike i ovde ali nigde nema opcije za kačenje slika koliko vidim.... Hvala još jednom ljudi. Svako dobro

Boka

• DE
    Žuti zubi
  • 694
  • Tko puši, dobar je u duši.
« Odgovori #5 u: 11. Srpanj 2018, 01:56 »
Ima i ovdje opcija za postavljanje fotki, jedino ne u ovom brzom odgovoru. Imate iznad Brzog odgovora zeleno polje s plusom, tu mozete uz poruku postaviti i slike.
Mene bas zanima kako to sve izgleda.
Pozdrav!