Opustite se uz lulu!
Piperson Smoking Pipe Lounge

Reakcije okoline

Karlo

• Zadar
    Opečen mi jezik
  • 431
Reakcije okoline
« u: 21. Svibanj 2016, 16:11 »
Kakva imate iskustva sa reakcijama okoline na pušenje lule?
Kad sam počeo pušiti lulu, ženine reakcije su očekivano išle od početnog "Ne zna više što bi pušio!", pa do "Barem više ne kašlje... a i manje smrdi...". Iako to nikad ne bi priznala, čini mi se da joj to sada čak izgleda simpatično.
Znanci, rodbina, kolege s posla...  su u početku smišljali razne loše šale, no za par dana su se priviknuli vidjeti me s lulom.
Često sam po kafićima s lulom, najčešće dok čekam kćerku nakon treninga, no nikad, baš nikad nisam čuo nikakav komentar drugih gostiju ili konobara.
Ima li netko neku zanimljivu priču?

The Dude

Opečen mi jezik
  • 303
Odg: Reakcije okoline
« Odgovori #1 u: 21. Svibanj 2016, 22:19 »
Nisam pušio često vani, a kad jesam onda nisam skužio nikakve komentare. Koliko sam čuo od onih kaj imaju iskustva sa komentarima uglavnom su pozitivni, a kako i nebi kad duhan za lule miriši :lula2:

Majka

• Vodice, HR
  • **
    Peče me jezik
  • 134
« Odgovori #2 u: 22. Svibanj 2016, 08:23 »
Nisam jos pusio vani, uvijek letim na milijun strana tako da mi je lula obredni ritual na balkonu, u smiraj dana...

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

“Well, it keeps my hands busy, and my mouth shut.”
-Exile

spori

• Rijeka
    Oblak dima
  • 1.869
« Odgovori #3 u: 22. Svibanj 2016, 08:39 »
Iman razna iskustva. Veliki broj ljudi reagira jako pozitivno na lulu iako iman i manjih iskustava kad se ljudi žale da im dim lule jako smrdi. Ipak na svim mjestima koje redovito posjećujem ljudi se naviknu i sviđa im se ritual koji lula iziskuje. Znaju mi reći da i sami osjete smirenu vibru dok se koristi lula. Interesantna je činjenica da mnogim ljudima koji prvi puta čuju miris latakije ili im se jako sviđa ili im jako smrdi. Još je interesantnije da kroz drugo ili treće pušenje latakije ti isti kojima je latakija smrdila iznenada postaju oduševljeni na njen miris.
Sporost je vrlina.

Karlo

• Zadar
    Opečen mi jezik
  • 431
« Odgovori #4 u: 22. Svibanj 2016, 10:23 »
Kad sam prvi put zapalio lulu u kafiću bojao sam se da će me svi gledati kao nekog čudaka.
Kad ono, nitko ne obraća pažnju na mene i lulu, kao da su lulaši tako učestala pojava. Valjda izgledam kao netko kome prirodno pristaje lula  :lula14:

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.413
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #5 u: 22. Svibanj 2016, 12:48 »
Skuzio sam da mi je uvijek nekako mala neugoda zapaliti prvu lulu u nekom novom drustvu. Ne zato jer mi je neugodno ili me sram ili tako nesto nego jer znam da ce uslijediti brdo pitanja. Kad odgovorim na sve to - pocinje mir i sljedeci put nema vise nimalo one "neugode" od prvog puta. Vise je to onaj osjecaj "sad ce me neko vrijeme svi gledati sto radim" nego neugoda. A uredno se u svakom novom drustvu barem jedna osoba jace zainteresira. Pred desetak dana je to bio jedan bracni par, zajednickim snagama su dosta znalacki popusili cijelu lulu Sillemove zute virginije. :)
Keep it simple!

sesapipes

Lulaš prve klase
  • 2.287
« Odgovori #6 u: 22. Svibanj 2016, 16:51 »
Ionako svi znaju da pusim lulu, pa se vise nitko ne cudi. Ovdje u Torinu ima puno pusaca lule, pa ne izazivaju osobitu paznju, odnosno nista cudno...U kuci pusim kad su djeca na spavanju ili kad je lijepo, na balkonu. Poseban gust je pusiti na klupi ispred planinske kucice, gledati planine i nebo i razmisljati o smislu zivota ili sta ja znam, da li persin ide u svako jelo... :61:

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.413
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #7 u: 22. Svibanj 2016, 20:20 »
I sto si smislio? Ide li u svako jelo?

:68:
Keep it simple!

sesapipes

Lulaš prve klase
  • 2.287
« Odgovori #8 u: 22. Svibanj 2016, 21:06 »
Nakon bezbroj lula...odgovor je "ne"! :68:

Boris1974

• *
    Bijeli zubi
  • 67
« Odgovori #9 u: 06. Lipanj 2016, 22:14 »
Eto ja mogu reci da zenski dio populacije u pravilu regira jaaaako pozitivno i da je lula cesto bila predmet zanimanja ljepsaga spola... Cak i nepoznate dame su znale prilaziti i komentirati kako im jako lijepo mirise.... Do sada sam samo jednom dozivio komentar da lula smrdi i to od ljubomornog muza, ahahahahaah.....

leonhardy

• Istra
  • **
    Peče me jezik
  • 106
  • život je lijep, sa lulom još ljepši
    • bellarte
« Odgovori #10 u: 29. Svibanj 2017, 17:12 »
Nisam htio zapocnjat novu temu kad je ova vec tu..
naime,kako radim u jednoj instituciji gdje je pušenje zabranjeno(a u kojoj nije?)..tako ja izađem na vrata pa lulam...ugl.u ovih god.dana nisam imao nikad negat.reakcija...vec uvijek pozitivnih...
..sjecam se kraja ljeta...dvoje penzica...pod ruku laganini šeću i netremice me fiksiraju...kad su dosli do mene kaze dedek...bogmeč,dugo več nisam videl mladog(?...skoro ce pet banki!) človeka da fajfa lulu...lepo vam pristaje..a i fino miriše....
drugom prilikom.....a bijase ih x!...prolazi jedna gospođa od cca 60 god....pa zastane...i udiše miris dima..pa kaze...znate kad sam bila mlada nikad mi se nije sviđao dim cigareta...ali lulaski duhan...eeeee to je nesto drugo...podsjeca me na mog oca,on je pušio lulu...i ode...
Jednom su prosli pored mene muz i žena...izm.pedeset i pedeset pet god....kad su odmakli cca desetak metara...vrati se čovjek...i šnjofa...pa me upita šta to pušim...reko lulu...da,da al koji duhan...,a bio je stalwelov melange...ovo je divno kaze,di ima za kupit?...pa ga brzinski informiram...
jjednom prolazi jedna gospodična...i vec sa pet metara ...govori..kako cijeli kvart mirise po mojoj luli...
..i da mi bas lijepo pristaje....(...a jesam tad naraso'!)...i tako bijase jos toga...no ko ce se svega sjetiti   :lula14:

leonhardy

• Istra
  • **
    Peče me jezik
  • 106
  • život je lijep, sa lulom još ljepši
    • bellarte
« Odgovori #11 u: 11. Kolovoz 2018, 14:03 »
Kao sam u prethodnom postu imao samo hvalospjeve na reakciju okoline..sad moram dometnuti i jedno negodovanje..
..naime,neki dan sam zasjeo u jedan kafic u koji i inace idem kad odem u grad..potrazih slobodno mjesto na terasi najudaljenije od drugih gostiju(znajuci da svima ne štima. dim lule.)..no kako ipak netko mora bit najblizi tako se tu nasao jedan par..ja narucim kavu i krenem s ritualom punjenja...nakon nekih deset dimova obrati mi se lik.."bi li mogao dim usmjerit nekamo drugdje,jer im smeta"(...usmjerit!!..wtf!..pomislih :ludsi:)..a gle,rekoh..dosao sam na kavu ,terasa je za pusace(oni nisu pusili!). ovo je cisti duhan  i dok ne popijem,morat cete se strpit.."da al nama smeta"ponovi on...-"a šta da sad ja radim?"..rekoh i okrenuh se te nastavim pućkati... :lula14:
srećom po njih,bio sam baš u stisci s vremenom..tako da su me trpjeli nekih 10-15 min..
Imate li vi sl.neugodnjaka..po lulaskom pitanju? :77:

franc

• Zagreb
  • **
    Peče me jezik
  • 115
« Odgovori #12 u: 12. Kolovoz 2018, 00:59 »
Osim kaj mi je prije 10ak godina, neka djevojka u Jabuci isčupala lulu iz usta i zafitiljila je preko pola kluba. Sve su reakcije uglavnom bile pozitivne.
Don't be hasty

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.413
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #13 u: 12. Kolovoz 2018, 14:40 »
Osim kaj mi je prije 10ak godina, neka djevojka u Jabuci isčupala lulu iz usta i zafitiljila je preko pola kluba. Sve su reakcije uglavnom bile pozitivne.

Hahhahah, pa ne vjerujem :)

Imao sam uglavnom dobra iskustva. Ljudi su mi znali prilaziti i govoriti kako sam ih mirisom lule prisjetio na njihove oceve, djedove.. Znalo je biti i ruznih, uglavnom kad bih zapalio nesto orientalno/latakijsko... Ali te me stvari ne diraju vec godinama. Kome smeta nek se makne ili nek šuti.
Keep it simple!

pipeclubsi

• Slovenija
    Opečen mi jezik
  • 352
« Odgovori #14 u: 18. Kolovoz 2018, 22:01 »
Jučer sjedim na dvorištu, dolazi susjeda i kaže: "Čak iza bloka na ulici mirisalo je tako divno. Pa to si ti sa tvojom lulom, mmmm miriše".

Bilo je i puno drugih primjedbi u vezi lijepog mirisa aromatika. Smješno je jedino kada se netko par metara od mene okreće i pita se šta to tako lijepo miriše? A ja gledam, halooooo!? Pa zar nije očito?

Latakije izbjegavam u društvu i na ulici, pušim ih na balkonu, onako slatko nedodirljiv. A susjeda ispod mene sprejem prska vani(!) sa prozora jer joj toliko smrdi. Obrnuto meni se povraća kad njezin muž puši neke gadno smrdljive cigarete.

A žena je nekad znala nešto protestirati ali je naučila, da se mene nesme dirati dok pućkam lulu ili slušam dobru muziku. Tada mi već oči kažu: Muči, silo nečista!

Poslano z mojega HUAWEI VNS-L21 z uporabo Tapatalk

~~~ Aleš iz Maribora ~~~