Opustite se uz lulu!
Piperson Smoking Pipe Lounge

za pocetnike od pocetnika

Cigara

• Slovenija
  • *
    Odlikaš
  • 3.060
za pocetnike od pocetnika
« u: 26. Travanj 2009, 20:16 »
evo moj prvi 'savjet' za sve bjelozube... primjetio sam, da pusenje lule najbolje ispadne kad je pripalim i zaboravim na nju... kao sada, sjedim na vrtu, citam o duhanima a lula umireno gori. Da se koncentriram na nju, vec bi jo 5 puta palio i gorio bi mi jezik :)
« Zadnja izmjena: 26. Travanj 2009, 20:18 od cigara »
It's good sportsmanship to not pick up lost golf balls while they are still rolling.--Mark Twain

Drezgality

• Sremska Mitrovica - Srbija
  • *
    Bijeli zubi
  • 18
  • Good Stanwell is smoked Stanwell
Odg: za pocetnike od pocetnika
« Odgovori #1 u: 18. Kolovoz 2009, 00:59 »
Svaka cast.. imam jedno pitanje.. Da li si dozivio osecaj stapanja sa lulom?
Npr.. slucajno prodjes pored ogledala dok pusis lulu, i totalno neobracas paznju na to vise.. ? ja znam da se meni to desilo.. jel kad sam poceo pusiti, cesto sam visio ispred ogledala da vidim kako je najbolje da namestim lulu...

Trenutno sam dozivio onu srecu, kad zapalim lep aromatik i da budem odsutan od doma par dana, a kad sam se vratio, obradovao me je miris koji sam zatekao nazad...naravno aromatik :) to mi je najlepse
Unutar sebe, pronadji sebe, i zapamti do kraja zivota da si to samo ti... unutar sebe

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.438
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #2 u: 18. Kolovoz 2009, 10:38 »
Ja sam recimo primjetio da Tajo sve retrovizore na autu ima namjestene tako da sebe vidi u njima, voli se vidjeti s lulom iz raznih kuteva :68:
Keep it simple!

herr Bolto

• Zagreb
  • **
    Peče me jezik
  • 117
« Odgovori #3 u: 09. Rujan 2009, 14:11 »
To stapanje sa lulom, iliti neki equiliubrium prilikom pušenja, sam jedino doživio kad je bila potpuno opuštena atmosfera, tišina, pa se polako čitala knjiga, pio earl grey i dimio omiljeni duhan...a kad sam pogledao na sat prošlo je već neko izvjesno vrijeme...
It always turns out better then you hoped for

Boka

• DE
    Žuti zubi
  • 703
  • Tko puši, dobar je u duši.
« Odgovori #4 u: 15. Srpanj 2014, 15:24 »
Jest da je ova tema neaktivna već nekoliko godina, ali bijelih zuba ima uvijek, pa ću ipak komentirati ovo.
Savjet ti je odličan. Ali mislim da je za tu fazu potrebno neko vrijeme. Ja pušim prilično kratko (godinu i pol), a to mi se dogodilo svega par puta. U odnosu na vas neke to je ništa, jer ste postigli tu nirvanu stapanja s lulom. Ali svakako mogu poduprijeti tvoju tezu i savjet za sve koji se tu iole muče.  :77:

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.438
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #5 u: 15. Srpanj 2014, 18:43 »
Ja se, nazalost, ne sjecam kad sam se zadnji put stopio s lulom, da je bas sve bilo idealno... I lula, duhan i njegova vlaznost, moje raspolozenje za bas tim i tim duhanom, samoca (u drustvu se teze koncentriram na samu lulu)...
Keep it simple!

spori

• Rijeka
    Oblak dima
  • 1.869
« Odgovori #6 u: 15. Srpanj 2014, 21:03 »
Ja se, nazalost, ne sjecam kad sam se zadnji put stopio s lulom, da je bas sve bilo idealno... I lula, duhan i njegova vlaznost, moje raspolozenje za bas tim i tim duhanom, samoca (u drustvu se teze koncentriram na samu lulu)...

Mislim da se u društvu svi teže koncentriraju na lulu osim ako ih nije briga za sugovornika. Nirvanu s lulom postignem kad sam sam sa lulom a misli su mi ko zna gdje. :61:
Sporost je vrlina.

Rip Kirby

• Opatija
    Žuti zubi
  • 676
  • alijas "El Grinta"
« Odgovori #7 u: 15. Srpanj 2014, 21:47 »

Mislim da se u društvu svi teže koncentriraju na lulu osim ako ih nije briga za sugovornika. Nirvanu s lulom postignem kad sam sam sa lulom a misli su mi ko zna gdje. :61:

..a kad si samnom u društvu? :68: :162:

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.438
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #8 u: 15. Srpanj 2014, 21:51 »
Mislim da mi je jedan od ljepsih dimova bio na krovnoj terasi naseg guesthousea u Istanbulu, s pogledom na Aju Sofiju i Plavu dzamiju, s Cigrom i Snowblindom. Bilo je bas mrak! Noc, mir, tisina, vrhunski pogled, boca dobrog whiskeya, odlican duhan... Mrak je bilo!
Keep it simple!

Rip Kirby

• Opatija
    Žuti zubi
  • 676
  • alijas "El Grinta"
« Odgovori #9 u: 15. Srpanj 2014, 21:56 »
Mislim da mi je jedan od ljepsih dimova bio na krovnoj terasi naseg guesthousea u Istanbulu, s pogledom na Aju Sofiju i Plavu dzamiju, s Cigrom i Snowblindom. Bilo je bas mrak! Noc, mir, tisina, vrhunski pogled, boca dobrog whiskeya, odlican duhan... Mrak je bilo!

...još da je bilo par Istanbulskih prostitutki u društvu i ja bi to nazvao najboljim dimom! :167:

Dotter

• Zagreb/Samobor
  • *
    Direktor svemira
  • 8.438
  • Pipe(smoker/maker)
    • Dotterpipes
« Odgovori #10 u: 15. Srpanj 2014, 21:57 »
Hahahahahah  :163:
Keep it simple!

rodjo

• Zagreb
  • *
    Lulaš prve klase
  • 2.406
  • Briar block maker
« Odgovori #11 u: 15. Srpanj 2014, 22:08 »
U zadnje vrijeme mi je fakat najbolje uz kompjuter i fotke i poso koji radim, zaboravim na lulu kako Grega kaže, tu i tamo se ugasi ali automatski palim lulu i nastavljam kao da se ništa nije dogodilo. Zapravo kad sam čitao ove postove, razmislio sam i ne sječam se da sam zapalio lulu (mislim u zadnje vrijeme) u nekom drugom trenutku nego što sam naveo. :61:

Boka

• DE
    Žuti zubi
  • 703
  • Tko puši, dobar je u duši.
« Odgovori #12 u: 15. Srpanj 2014, 23:41 »
Hahahaha.
Iskreno, to je jedan od glavnih razloga zašto čovjek toliko može voljeti lulu. Barem je kod mene tako. Sve što je uz nju vezano podsjeća na neka mirnija vremena kad se promišljeno radilo, govorilo, pa eto i pušilo  :61:
Zato ljudima u društvu danas bude nezamislivo (tipa: kako ti ne dosadi) kako netko može posvetiti posebno vrijeme punjenju ili čišćenju lule.

Cigara

• Slovenija
  • *
    Odlikaš
  • 3.060
« Odgovori #13 u: 18. Srpanj 2014, 10:16 »
Bjuric, odlično napisano!
Ovih dana smo na moru i nema boljeg nego lula u hladu kampa. najviše uživam kad idu cure poslije ručka spavat a ja ispred kampera zapalim lulu, zaustavim vrijeme i guštaaaaam...
It's good sportsmanship to not pick up lost golf balls while they are still rolling.--Mark Twain

sesapipes

Lulaš prve klase
  • 2.311
« Odgovori #14 u: 18. Srpanj 2014, 12:35 »
Kako sam u zadnje vrijeme cesto u planinama posebno mi je zadovoljstvo sjediti na vecer na klupici ispred kuce, slusati kaskate i puckati lulu... :61: