Evo naÅ¡o ovaj link dućanÄića iz Ohia vidio da imaju zavidnu ponudu duhana i malu poÅ¡tarinu i naruÄio paketić, pažljivo kalkulirajući da ukupna svota robe ne prijeÄ‘e 160kn kako su me na carini uputili. Kako prodaju bulk duhan sa minimumom od 25g po cijeni ispod 5% može se naruÄit i do 5 vrsta duhana za isprobat do granice carinjenja cca 25-6$ + 11,46 poÅ¡tarina za 200 kn evo 125g tako željenog duhana iz Amerike...a i limenke nisu preskupe, na Gawithu piÅ¡e 12,5$ ja platio samo 10,6$..
http://www.smokershaven.com/Nekidan eto poÅ¡tara nosi poziv sa carine...uredno platim 9,5kn za preporuÄeno pismo a kako Äekam joÅ¡ neke pakete kod kojih nisam tako pažljivo kalkulirao, pomislih da sam doÅ¡ao na red, no kriv sam, kad ono: doÄ‘ite priložiti raÄun za duhan... koji pa sad duhan mislim si, valjda nisu uraÄunali i poÅ¡tarinu u sumu..!!
PoÅ¡aljem raÄun faxom:
Product Information
Product Name Part No. Quantity Item Price Total Price
Samuel Gawith Pipe Tobacco Squadron Leader 50g Tin PT-002-0018 1 $10.06
Cotton Pipe Cleaners Extra Long 12" Churchwarden Bristled 32 count PA0006 1 $1.85
Cornell & Diehl Bulk Pipe Tobacco Autumn Evening 04-005-0001 1 $4.82
Cornell & Diehl Bulk Pipe Tobacco Pirate Kake 04-005-0002 1 $4.02
Subtotal: $20.75
Shipping & Handling: $11.46
Tax: $0.00
Order Total: $32.21
Drugi dan nazovem i pitam dali je sve sjelo i budem obavijeÅ¡ten da poÅ¡iljka ne podliježe carini i da će doć poÅ¡tom. Fino konaÄno netko radi svoj posao kako treba... no onih 9,5kn sam ispuÅ¡io.. ZaÅ¡to, zato jer su pametnjakovići iz Ohia na carinskoj deklaraciji napisali ukupnu sumu samo 10$ da me "oslobode" carine i nisu poslali raÄun, a kako ti kad otvoriÅ¡ paket u ruke padne limenka Gawitha na Äijoj poleÄ‘ini stoji deklaracija sa cijenom od 12,4$ odmah su uvidjeli da netko neÅ¡to mućka... Eto kad ih moliÅ¡ onda neće a kad netreba izigravaju pametnjakoviće..
No dobro, nema carine!
Dođe poštar ujutro, mokar, cijedi sa njega (i sa paketa) vani lije kiša on motorizovan vozi stari APN6, tutne mi paket u ruke i vikne pozdrav! Uzmem paket sav vlažan a oko mene u zraku oštar miris (ili smrad, kako se uzme :-) Latakije prave!! :tongue:
Bogami dobro umijesiše taj Pirate Kake, pomislih.. :pig:



Uzmem nož (pravi :-) i otvorim nestrpljivo paket kad u njemu tri reklamna najlonÄića, ÄistaÄi i zgužvana stranica New York Times-a da popuni prazninu..

..jasno, miris Latakije po cijeloj sobi!! :rendeer:
Posegnem u najlonÄiće i eto darova!! :santa:

..naruÄio sam ono Å¡to ste već proÄitali u raÄunu pa da se ne ponavlam..

..uglavnom Squadron je tako dobro zatvoren da sam nažuljao prst pokuÅ¡avajući ga otvorit pa sam odustao da ga ionako ne ozraÄim bezveze (htio sam zabit nos unutra) no kako imam joÅ¡ dva mirisna paketića spremio sam ga na suho i mraÄno mjesto.
Pirat Kake :pirat: (Å¡ta je to Kake? postoji joÅ¡ i Cajun Kake) mislio sam kolaÄ ali se tako ne piÅ¡e iako tako izgleda, jako spreÅ¡ani i vlažni listići duhana sljepljeni zajedno, liÄi na saher tortu samo tvrdo i kompaktno, direktno pomiriÅ¡em u vrećicu i zaÄudim se kako se onaj miris latakije iz zraka odjednom promijenio u neÅ¡to slatkasto-kiselkasto Å¡to me podsjetilo na stare konobe u selu za vrijeme vrijenja moÅ¡ta...
Za razliku od njega Autmn Evening je pravi aromatik na tragu Gawithovog Bobs' Chocholatea ili Gassy Jackovog Supremea iz Vancouvera... mmmmm! delishes! jedva Äekam!! :cyclops:
Dok je Pirate strašno težak i kompaktan, Autuma ima cijela vrećica, evo slike za usporedbu, iako nisam vagao trebalo bi isto težiti, no kad se uzme u ruku ono malo Kakea ima se osjećaj da je još teži od pune vrećice Ivninga..

Uglavnom paket je za 10 dana bio na carini, plaćen je paypalom i ja sam sve u svemu zadovoljan! :lol:
A sad sljedi degustacija sa deÄkima...